Prowadzący

Agnieszka Kajper

Jestem założycielką Pracowni Otwartej.
Absolwentką ASP we Wrocławiu na kierunku Projektowania Szkła i Ceramiki, stypendystką VSVU w Bratysławie (Słowacja) oraz Instytutu Szkła i Ceramiki w Koblenz (Niemcy). Projektowałam dla takich marek jak m.in. Braun, Meble Vox. Współtworzyłam grupę projektową Wzorowo oraz Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży Pożyteczni Producenci Piękna. Posiadam uprawnienia pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
SZKŁO ARTYSTYCZNE i DESIGN

W Pracowni prowadzę zajęcia w grupie HOBBY z elementami rysunku architektonicznego. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Wcześniej ukończyłam klasę architektoniczną we wrocławskim Liceum Ogólnokształcącym Nr 3. Obecnie pracuję jako architekt a czas wolny poświęca na udział w warsztatach i tworzenie grafiki cyfrowej.

Prowadzę lekcje w grupie INTENSYWNEJ oraz zajęcia artystyczne z DZIEĆMI i MŁODZIEŻĄ. Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Projektowanie Szkła. Patrząc na świat staram się wyłapywać malutkie momenty ogólnie niezauważalne w codziennym życiu. Świat mnie otaczający przepływa przeze mnie i mnie inspiruje. Wszystko co robię staram się robić z pasją i w zgodzie ze sobą. Na co dzień oprócz prowadzenia zajęć plastycznych, zajmuję się projektowaniem oraz tkaniną artystyczną.
SZKŁO ARTYSTYCZNE i DESIGN

Prowadzę zajęcia w grupach HOBBY i ILUSTRACJI.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Malarstwo i Architektura Wnętrz. Wywodzę się z zielonogórskiego środowiska street art’u. Jestem malarką, muralistką, ilustratorką. Brałam udział w licznych wystawach i projektach min. w Lille, Londynie, Łodzi, Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu. Obecnie zajmuję się również tatuażem.
Możesz zapoznać się bliżej z moją twórczością. Zapraszam!
ILUSTRACJA
TATUAŻ
WYSTAWA POCO

W Pracowni jestem człowiekiem od zorganizowania Twoich pierwszych zajęć w odpowiedniej grupie i terminie, zazwyczaj ze mną jako pierwszą masz kontakt. Odpisuję na maile, odbieram telefony, organizuję wystawy, działam w social mediach i od zeszłego roku prowadzę Spotkania Otwarte. Prywatnie jestem studentką komunikacji wizerunkowej (specjalizacja branding), wegetarianką i miłośniczką impresjonizmu.

Prowadzę grupę HOBBY oraz zajęcia z DZIEĆMI i MŁODZIEŻĄ. Ukończyłam etnologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wydział projektowania tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją książkową. Współpracowałam z Wydawnictwem Krytyki Politycznej, Korporacją Ha!art, magazynem literackim „Mały Format” oraz Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Ilustrowałam również dla wydawnictw muzycznych wytwórni Pasażer oraz dolnośląskiej fundacji Ważka. Zajmuje się propagowaniem rzemiosła. Prowadzę zajęcia z haftu zaangażowanego w Barbarze. Jestem częścią dziewczyńskiego kolektywu artystycznego Think Pink. W swojej pracy skupiam się na łączeniu teorii z praktyką. Hoduje koty i rośliny doniczkowe. Moje prace możecie obejrzeć na: ILUSTRACJA