Prowadzący

                 Agnieszka Kajper

Jestem założycielką Pracowni Otwartej.
Absolwentką ASP we Wrocławiu na kierunku Projektowania Szkła i Ceramiki, stypendystką VSVU w Bratysławie (Słowacja) oraz Instytutu Szkła i Ceramiki w Koblenz (Niemcy). Projektowałam dla takich marek jak m.in. Braun, Meble Vox. Współtworzyłam grupę projektową Wzorowo oraz Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży Pożyteczni Producenci Piękna. Posiadam uprawnienia pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
SZKŁO ARTYSTYCZNE i DESIGN

Prowadzę zajęcia w grupie dzieci z elementami PRZESTRZENNYMI, młodzieży z elementami SITODRUKU oraz grupę HOBBY w ruchu.
Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu -kierunek RZEŹBA oraz stypendystką AKI ArtEZ Academy of Fine Arts Enschede. Współtworzyłam niezależną galeria sztuki współczesnej GaleriaU.
Prywatnie uwielbiam spontaniczność twórczości dziecięcej oraz szczerości sztuki Art brut.

Prowadzę lekcje w grupie INTENSYWNEJ oraz zajęcia artystyczne z DZIEĆMI i MŁODZIEŻĄ. Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Projektowanie Szkła. Patrząc na świat staram się wyłapywać malutkie momenty ogólnie niezauważalne w codziennym życiu. Świat mnie otaczający przepływa przeze mnie i mnie inspiruje. Wszystko co robię staram się robić z pasją i w zgodzie ze sobą. Na co dzień oprócz prowadzenia zajęć plastycznych, zajmuję się projektowaniem oraz tkaniną artystyczną.
SZKŁO ARTYSTYCZNE i DESIGN

W Pracowni jestem od zadań specjalnych. Prowadzę zajęcia jeśli Twoja prowadząca zaniemoże czyli tzw. zastępstwa. Kilka słów o mnie. Jestem absolwentką szkoły artystycznej w Zielonej Górze ze specjalizacją z zakresu reklamy wizualnej. Na co dzień pracuję w studiu tatuażu, tworzę grafiki, często biorę udział w akcjach charytatywnych, na których wystawiam swoje prace. W 2017 roku debiutowałam jako ilustratorka bajek dla dzieci. Staram się żyć w zgodzie z naturą, otaczać się dużą ilością zwierząt i roślin.
ILUSTRACJA TATUAŻ GRAFIKA

Prowadzę zajęcia w grupach ILUSTRACJI.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Malarstwo i Architektura Wnętrz. Wywodzę się z zielonogórskiego środowiska street art’u. Jestem malarką, muralistką, ilustratorką. Brałam udział w licznych wystawach i projektach min. w Lille, Londynie, Łodzi, Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu. Obecnie zajmuję się również tatuażem.
Możesz zapoznać się bliżej z moją twórczością. Zapraszam!
ILUSTRACJA
TATUAŻ
WYSTAWA POCO

W Pracowni jestem człowiekiem – organizatorem. Zazwyczaj ze mną jako pierwszą masz kontakt. Odpisuję na maile, odbieram telefony, organizuję wystawy, działam w social mediach i prowadzę Spotkania Otwarte. Prywatnie jestem absolwentką komunikacji wizerunkowej (specjalizacja branding), wegetarianką i miłośniczką impresjonizmu.

Prowadzę grupę HOBBY oraz zajęcia z DZIEĆMI i MŁODZIEŻĄ. Ukończyłam etnologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wydział projektowania tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją książkową. Współpracowałam z Wydawnictwem Krytyki Politycznej, Korporacją Ha!art, magazynem literackim „Mały Format” oraz Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Ilustrowałam również dla wydawnictw muzycznych wytwórni Pasażer oraz dolnośląskiej fundacji Ważka. Zajmuje się propagowaniem rzemiosła. Prowadzę zajęcia z haftu zaangażowanego w Barbarze. Jestem częścią dziewczyńskiego kolektywu artystycznego Think Pink. W swojej pracy skupiam się na łączeniu teorii z praktyką. Hoduje koty i rośliny doniczkowe. Moje prace możecie obejrzeć na: ILUSTRACJA